Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użytkowaniu. Wypada też pamiętać, że jest to niebanalny detal wystroju mieszkania. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Jaki jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma bądź książki? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dobranie stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie zagospodarować niedużą powierzchnię salonu, ale również bez trudu zadbać o jego porządek. Można przemyśleć także kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć kupno stolika z owalnym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te prostokątne. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno wygodne, jak i pięknie się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki w formie plastra miodu można swobodnie składać z większą liczbą modułów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to można rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z palet. Niebanalną alternatywą jest używanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać poziomu siedziska, to znaczy ok. 50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to dla pełnego komfortu użytkownika powinien sięgać do wysokości podłokietnika.