Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Szukasz nowoczesnych okiennic? Skieruj się na tę stronę.

Planując aranżację domu, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Przeważnie wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w polskich domach

Główną właściwością shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, a także z drewna. Shuttersy instaluje się z reguły na oknach, aczkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas zapewne kina czy telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz USA.

Shuttersy – sterowanie ustawieniem lameli bez pomocy linek

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie się prezentują, mają one też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma na ogół trudności, by zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości posesji. Warto także podkreślić, że shuttersy są regulowane bez użycia łańcuszków, co właściciele psotliwych psów i kotów czy rodzice dzieci, które zagmatwać wiszące łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]