Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz kupić shutters, skieruj się na tę stronę.

Urządzając pokój, z rzadka poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt MDF, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednakże jednakowo dobrze będą się prezentować na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się nadal stosunkowo rzadko, ale większość z nas z pewnością rozpoznaje je z telewizji lub kina, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Australii.

Dekoracyjne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania sznurów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale się prezentują, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotliwych psów i kotów, które rozerwać sterczące żyłki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]