lampy solne, lampa solna

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a nieraz kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dopasujemy je do wystroju domu, bowiem kupimy je w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył kamiennych o jednakowych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo piramidy czy też kuli.

Lampa solna – z jej pomocą skuteczniej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest uspokajające i subtelne, toteż poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, dlatego że dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli używa się w gastronomii i dekoracji domów.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]