listwy podłogowe, listwa podłogowa

Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Z pozoru są mało ważnym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]