Jak zamontować panele podłogowe?

Chcesz nabyć panele drewniane podłogowe? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]