Funkcje stolika kawowego

Zobacz, gdzie zamówić nowoczesny stolik kawowy, wejdź na https://stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Choć niekiedy niektórzy architekci wnętrz czasem marginalizują go w swoich aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest ważnym meblem, z którego korzysta się w większości europejskich mieszkań. Nic w tym dziwnego, gdyż mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową.

Stolik kawowy – czy jest konieczny?

Większość czasu spędzamy w pokoju dziennym. W tym pokoju odpoczywamy, oglądamy filmy, czytamy czasopisma, przyjmujemy gości, również tu częstokroć też jemy. Naturalne jest więc, że meble użyte w salonie muszą komponować przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa, ale która też nie pozbawia jej użyteczności. Stolik kawowy, jak podkreśla jego nazwa, jest przede wszystkim meblem, na którym układamy filiżanki z kawą bądź herbatą oraz przekąski, wówczas gdy przyjmujemy gości, ale również gdy rozluźniamy się w rodzinnym gronie. Drugie wykorzystanie stolika kawowego to miejsce składowania przydatnych sprzętów i przedmiotów, po które stale sięgamy, np. okularów, tabletu, pilota do telewizora bądź książek, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to również punkt, gdzie można po prostu umieścić niewielkie ozdoby, jak tealighty albo potpourri z suszonych kwiatów.

Drewniane stoliki kawowe – zdecyduj się na solidność mebli rzemieślniczych

Pomimo swoich licznych zastosowań stolik kawowy powinien być w zasadzie niewidoczny, czyli należycie dopasowany w aranżację wnętrza. Jest to z reguły niewysoki mebel – ma zwykle od 40 do 50 cm wysokości, bo nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale także umieszczone na nim przedmioty i filiżanki muszą być pod ręką osoby, która z niego korzysta. Współczesne stoliki kawowe produkowane w atelier nagradzanych projektantów znakomicie konsolidują w sobie funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Zróżnicowanie form tego rodzaju stolików kawowych sprawia, iż zamawiający bez trudu odnajdzie model nadający się do loftu, stylu retro czy skandynawskiego. Warto zamówić meble rzemieślnicze, wykonane ręcznie z litego drewna, co gwarantuje, iż będą nie tylko doskonale wyglądać, ale będą również mocne.

Dane:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]