Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Sprawdź wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można zastosować również w naszych domach – jest to niezmiernie trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Dlatego więc wypada zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie wygodny. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj prosta konserwacja

Swoboda kontroli dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]