Biokominek wolnostojący – ciepło bez dymu i popiołu

Gdy przybliżają się chłodne miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niemożliwe, ponieważ w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy luksusowych hoteli. Nie potrzebują podłączenia do komina, bo stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez generowania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, żeby zapewnić mu należytą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, w szczególności tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niezwykle stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego atuty estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju pomieszczenia

Spektrum biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wzornictwem standardowy kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą dobrze wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są znani i cenieni projektanci.