Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zleć uszczelnianie okien Warszawa na http://tinyurl.com/y46u7cu8.

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]