Zabieg mikropigmentacji blizn – jak to działa?

Maskowanie blizny na głowie. Zdobądź więcej informacji.

Wielu jednostkom przeszkadzają lub wpędzają w kompleksy blizny powstałe na skórze w rezultacie najróżniejszych przyczyn. O ile zakamuflowanie blizn na częściach ciała bez włosów jest skomplikowane, o tyle na brodzie i głowie pomaga w tym zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego typu można w ten sposób zatuszować?

Skóra to organ, który charakteryzuje się wysokimi możliwościami odbudowy i przeważnie potrafi zregenerować się także po ciężkim uszkodzeniu. Lecz jej odbudowa rzadko jest pełna. Po uszkodzeniu skóry w miejscu rany powstaje blizna, która częstokroć nie zanika do końca życia. Im mocniejszy uraz, tym większe ryzyko, że po wyleczeniu miejsce to potem będzie dostrzegalnie odróżniać się od reszty skóry. Do powstania zbliznowaceń dochodzi w wyniku oparzeń, różnorodnych chorób lub urazów mechanicznych, a czasem nawet są następstwem nieprawidłowego bądź nie podjęcia leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą objawiać się zwłóknieniem odczuwalnym w dotyku, ale mogą być też jedynie odbarwieniem na skórze. Jeśli w wyniku skaleczenia uszkodzone zostaną mieszki włosów, na tym fragmencie skóry przestaną odrastać później nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie lub na brodzie może przyprawić mężczyzn o kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. Tą metodą udaje się ukryć blizn w obrębie zarostu, na brwiach oraz na głowie, które powstały w rezultacie poparzeń, obrażeń mechanicznych, jak również po przeszczepach włosów metodami FUE lub STRIP.

Maskowanie blizn na głowie – ile zabiegów na ogół potrzeba?

Mikropigmentację można przeprowadzić jedynie na wygojonej bliźnie. Zwykle do zatuszowania blizny starczy jeden zabieg, aczkolwiek poniektóre blizny wymagają 2-3 wizyt u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Trzeba zaznaczyć, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez wprowadzenie pigmentu w górne warstwy skóry powoduje, iż blizna staje się w zasadzie całkowicie niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że specjalista zawsze starannie dobiera kolor pigmentu do naturalnego koloru włosów osoby poddawanej zabiegowi. Zależnie od obszaru skóry objętego zabiegiem, pojedyncza sesja mikropigmentacji blizny zabiera od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Barwnik z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie zanika, toteż aby wrócić do początkowego efektu potrzebne są regularne zabiegi w odstępach paru lat.

Dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]