Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Zleć utylizację starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Zazwyczaj chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na poddasze, by nie zagracały przestrzeni domu. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach także w tych schowkach stają się tak ciasne, że codzienne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i mieszkania.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, elementy stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne czy popsute meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać trafić na składowisko lub być spalone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z którego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, łóżek bądź regałów.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]