Urządzasz przyjęcie? Może warto zamówić usługę cateringu kanapkowego?

Więcej szczegółów o cateringu kanapkowym.

Organizacja nawet ogromnej imprezy nie jest trudna, gdy mamy wystarczająco czasu na kupowanie koniecznych produktów, jak również późniejsze własnoręczne przygotowanie z nich smakowitych przekąsek dla uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie znaczy to też, iż powinno się porzucić pomysł celebracji ważnego jubileuszu. W takim przypadku warto skorzystać z usług cateringu kanapkowego.

Co wyróżnia catering kanapkowy?

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to usługa skierowana z reguły do firm, jednak zamawiają ją coraz częściej również osoby prywatne oraz różne stowarzyszenia szykujące wykwintne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w potrawy typu finger food, to znaczy maleńkie przekąski, które da się spożyć na stojąco i nie używając sztućców. Przy idealnym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerza – to przekąska na “jeden gryz”. Finger food to z reguły koreczki, sandwicze lub tartoletki warzywne oraz owocowe. Ta wersja cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na spotkaniach, gdzie organizatorom zależy na zapoznaniu się wszystkich uczestników. Pozwala on na uczestniczenie w luźnych rozmowach i jednocześnie nie sprowadza interakcji tylko do osób usadzonych przy wspólnym stole.

Catering z przekąskami – świetna opcja dla wydarzeń organizowanych w mniejszych wnętrzach

Zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni dostrzegą zalety, jakie niesie zlecenie przyszykowania cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się kłopotów z ułożeniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia gości imprezy. Przekąski oraz gorące i zimne napoje postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację imprez przede wszystkim w niedużych pomieszczeniach, gdzie ustawienie odpowiedniej liczby stolików byłoby trudne. Catering bazujący na przekąskach natychmiast sprawia też, iż uroczystość ma mniej oficjalny, bardziej wyluzowany klimat. Wypada uwydatnić, że menu z małych przekąsek jest statystycznie tańsze aniżeli eleganckie obiady, a jednocześnie zapewnia większą swobodę dostosowania ich do gustów żywieniowych uczestników bankietu. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nieraz bywało poważną przeszkodą przy organizacji imprez firmowych.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]