Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą zostać ustawione nie tylko w przestrzeni ogólnodostępnej, ale również na prywatnych posesjach. W której technice się je tworzy? Kto z reguły kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury i nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Rzeźby do ogrodu – nieprzeciętny sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie terenów publicznych i prywatnych ogrodów. Dzisiaj znacznym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma została opracowana w oparciu o preferencje zamawiającego, jego upodobania, a także wielkość ogrodu. Na znacznych powierzchniach świetnie sprawdzą się pokaźne, masywne dzieła, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie niewielkich rzeźb. Klienci mogą wybierać między rzeźbami o surowej formie lub wprost na odwrót – zdecydować się na barokowe ornamenty. Dobór odpowiedniej rzeźby musi być uzależniony od charakteru ogrodu oraz tego, jaki efekt chcemy finalnie osiągnąć. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są doskonałą formą aranżacji przestrzeni.

Przed hotelem i galerią sztuki – gdzie eksponować rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Bardzo dobrze prezentuje się w parkach, miejskich zieleńcach, lasach, może także być dekoracją terenu przy gmachu ministerialnym, placówce naukowej, muzeum, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też osoby prywatne, które pragną nadać własnemu ogrodowi niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe bądź zdecydować się na minimalistyczną rzeźbę, która zaakcentuje współczesny charakter ogrodu. Modne stają się także imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą zachwycającym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.