Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien Warszawa - usługa na miarę waszych potrzeb.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]