opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Profesjonalne czyszczenie grobów

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Nie zawsze niestety znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – także, jeśli nagrobki położone są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Szczególne trudności stają się naszym udziałem zaś, kiedy naszych krewnych pożegnaliśmy w miejscowości – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki muszą zostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana usługa?

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na opiekę nad grobami?

Na opisywaną usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm łatwo spotkać także osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują również pochodne usługi, czyli zakładanie ławek oraz doradztwo przy załatwieniu przedłużenia opłaty lub korekty liter.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Ceny, jakie trzeba zapłacić specjalistom czuwającym nad pomnikami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od zakresu usług – kiedy zlecamy jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast zależy nam, by firma czyściła nagrobek co trzydzieści dni, powinniśmy pogodzić się z kosztem około czterystu złotych rocznie. Nie zapominajmy, że koszty uzależnione są także od rozmiarów grobów, zaś najdroższe będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Dane:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]