Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Uzyskaj kompetentną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, a ich właściciele często nie są gotowi właściwie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część z nas – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami porad – podejrzanie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]