Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą chrzcin w Krakowie? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, w związku z tym dbają o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa krewnych i znajomych. Poniżej przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na dokładne zaplanowanie chrztu

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce natychmiast po narodzinach dziecka, czasami wręcz tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z czasem chrzest zamienił się w doniosły dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, w związku z tym jest urządzany przeważnie kilka miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień obrzędu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do wyliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również zakomunikować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście głównie stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości sprawią praktyczne prezenty, jak np. kołderka dla dziecka, zestaw ubrań oraz fotelik do auta.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie dekadę temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele bywał gościem odświętnej imprezy. Współcześnie wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Sprawdzając oferty sal, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią ślicznie przystrojone pomieszczenia, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu korespondujące z charakterem wydarzenia oraz który zapewni rzetelną obsługę gości. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na lato, warto wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast siedzieć przy stoliku mogą szaleć pod gołym niebem. kluczowy jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót gości do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]