Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Audyt sklepu - kliknij tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to kontrola przedsiębiorstwa, spółki lub firmy pod kątem wielu czynników, m.in organizacyjnych i finansowych, a także analiza perspektyw rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony internetowej, oceniająca różne jej elementy, jak szybkość wczytywania się witryny, tytuły i opisy meta, kod strony, hierarchię nagłówków i wiele innych aspektów. Prócz samego wyliczenia nieprawidłowości oraz błędów, w rzetelnym audycie SEO muszą być zamieszczone również instrukcje co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO analizuje stronę internetową pod względem zawartości strony, dostępności, zgodności ze normami W3C, jak również prawidłowości kodu. Dodatkowo sprawdzane jest też, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, żeby wskazała ona wszystkie błędy na stronie oraz – co najistotniejsze – zaproponowała rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Znaki, że trzeba zlecić audyt SEO

Online jest mnóstwo narzędzi i stron, z wykorzystaniem których można ekspresowo i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadzić audyt SEO strony internetowej. Zalety takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Minusy? Całkiem sporo. Dema czy też bezpłatne narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, nie są nieomylne. Jeżeli już dostrzegą pewne uchybienia na stronie, to zapewne nie wszystkie. Wiele błędów (np. w kodzie) wychwycić można jedynie podczas analizy dokonanej przez specjalistę w danym obszarze, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję oczekuje się zwykle od tygodnia do około miesiąca. Termin na dostarczenie raportu powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, że go przeprowadzi. Audyt płatny pozwoli wykryć wszelkie najważniejsze błędy obecne na stronie. Jeżeli strona była postawiona na platformie pokroju Shoper czy Magento bądź na darmowym szablonie, to rzeczy do poprawy może być mnóstwo. Jeśli strona wolno się wczytuje, a na najistotniejsze dla klienta frazy wyświetla się daleko za pierwszą setką wyników wyszukiwania, to również są to sygnały, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym pomysłem.

SEO audyt – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony dobrze

Sumiennie przeprowadzony audyt SEO może odkryć masę błędów witryny, między innymi:

 • brak albo niewłaściwa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics),
 • powody niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla robotów,
 • poprawność kodu witryny,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów,
 • brak lub źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • wolne wczytywanie się strony w wersji desktopowej i mobilnej

.

Dane:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]