Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wypożyczalnia szalunków - sprawdźcie co może wam zaoferować

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś wejść do internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]