Wraca moda na projekty domów góralskich

Potrzebujesz domów góralskich? Zobacz tu.

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez domy murowane. Dziś na szczęście zauważyć możemy to, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie styl – pasują zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi także absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich lokatorzy wydajniej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające podhalańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, natomiast styl ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, by w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, że nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto też dowiedzieć się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]