Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Zobacz, gdzie zamówić sklejkę szalunkową Kraków.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]