Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

W tym miejscu kupisz blachę na rąbek stojący.

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej stosowany typ pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od pozostałych materiałów wykończeniowych? Dlaczego opłaca się ich używać? Prezentujemy blachy na rąbek oraz możliwości ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – zalety oraz przeznaczenie

Panele dachowe na rąbek zyskują coraz szersze grono entuzjastów, dlatego że perfekcyjnie godzą funkcjonalność z atutami estetycznymi. Świetnie prezentująca się oraz odporna na uszkodzenia blacha na rąbek stojący może być wykorzystywana zarówno w współczesnych domach, jak i nieruchomości, w których niezbędna jest zmiana pokrycia dachowego. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach płaskich oraz dwuspadowych, a także tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Panele dachowe na rąbek są przywożone na plac budowy w postaci niewielkich arkuszy. Znamionują się nieskomplikowanym oraz równocześnie błyskawicznym montażem. Takie pokrycie dachowe jest niepodatne na korozję, wytrzymałe oraz bardzo dobrze pasuje do różnorodnych stylów architektonicznych (przykładowo do stylu dworkowego bądź minimalistycznego).

Blachy na rąbek – alternatywa dla standardowych dachówek

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe dachówki pod względem użytej technologii oraz solidności. Panele te są wytwarzane z grubej blachy i powleczone specjalną warstwą, która gwarantuje protekcję przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. opady bądź promieniowanie UV. Blacha na rąbek stojący jest dostępna na rynku w licznych modelach, co pozwala na dostosowanie jej do indywidualnej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają też wpływ na minimalizację wydatków związanych z budową – wyraźnie ograniczają ilość ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Postanawiając o użyciu blach na rąbek stojący, warto nabyć ten budulec wprost od producenta.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08