Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Dowiedz się więcej o szalunkach Kraków.

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można także solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]