Do czego służą podpory stropowe?

Zamów podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, doskonałą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]