Akcesoria szalunkowe – można zamówić je online

Akcesoria szalunkowe znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]