Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Wszystko o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o ciekawych atrakcjach oraz planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – przydatne informacje i mapy

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz pensjonaty, hotele i schroniska położone w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Prócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego