Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem czasem trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o najciekawszych atrakcjach i planowanych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której błyskawicznie odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz motele, hotele i schroniska zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. urok parków narodowych i krajobrazowych, trasy rowerowe oraz zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i lista ambasad – istotne informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne górskie miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego