Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Jeśli chcesz kupić świecznik solny, koniecznie sprawdź ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jednak czy wiesz, że pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól charakteryzuje się różanym kolorem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej ma osobisty charakter.

Świecznik solny – działanie

Świeczniki solne tworzą piękny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, idealną do relaksu lub romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla dobrego samopoczucia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]