Odzież motocyklowa dobrze wygląda i chroni przed obrażeniami

Jeśli szukasz odzieży motocyklowej, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Nie od dawna wiadomo, że poruszanie się na motorze nie należy do bezpiecznych czynności. W trakcie kolizji prowadzący motocykl nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Skutkiem tego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie dobrej odzieży zaprojektowanej właśnie do tego rodzaju jazdy. Ubranie na motocykl nie tylko ogranicza potencjalne obrażenia motocyklisty, ale również ochrania go przed deszczem, wiatrem i słońcem, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsza odzież na motocykl – co obowiązkowo trzeba mieć?

Wybierając Ubranie na motor w pierwszej kolejności trzeba wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, niezależnie od tego czy pędzimy sportowym ścigaczem po autostradzie, czy poruszamy się powolutku na skuterze. Jest to też najważniejszy element protekcji kierowcy jednośladu, ochraniający czaszkę przed uszkodzeniami mogącymi mieć poważne następstwa dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do protekcji reszty ciała w czasie jazdy jest wiele opcji. Entuzjasta motocykli może skompletować swój ubiór dobierając stosowną kurtkę oraz spodnie opracowane z myślą o jeździe na motocyklu lub postawić na kombinezon. W sklepach motorowych w sprzedaży znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Wiadomo, skóra jest niezmiernie odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, że odzież na motor wykonana z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w niej z materiałów o ogromnej wytrzymałości na tarcie i wysokie temperatury. Te elementy odzieży kierowcy są uzupełnione o stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające kolana, łokcie oraz barki, które podczas wypadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Gogle, ochraniacze oraz inne akcesoria

Kolejnymi istotnymi elementami ubrania na motocykl są rękawice i obuwie. Rękawice w czasie wypadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, jako że to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co narażamy je na złamania oraz głębokie otarcia skóry. Warto zatem wybierać rękawice ze wzmocnionymi elementami chroniącymi kłykcie i wewnętrzną część dłoni. Dobre buty na motocykl obok tego, iż chronią drobne kości śródstopia, dają również lepszą przyczepność, a przez to łatwiejszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne dodatki do odzieży na motor powinno się posiadać? To na pewno camelbagi, kołnierze, gogle jeśli stosujemy kask crossowy, jak również posiłkowe ochraniacze, slidery lub zbroje.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]