Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Dalsze informacje o bagażniku bazowym na relingi.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]