Lampy solne – właściwości zdrowotne

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną jonizator, wejdź na https://tinyurl.com/yquhwznf.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły gigantyczną popularność. Trzeba przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiada lampa solna?

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i dobrego humoru.

Dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]