Kurtki na motor ze skóry – nowoczesny wygląd i legendarna trwałość

Jeśli chcesz zamówić kurtki na motor, zobacz tu.

Motocykliści wiedzą, że w pełni komfortowa podróż na motorze jest możliwa wyłącznie w starannie dostosowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w szafie każdego fana motocykli powinna wisieć przynajmniej jedna profesjonalna kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezwykle bogaty, zatem bez problemu można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które zaspokoją oczekiwania nawet nader wymagających kierowców.

Kurtki na motocykl ze skóry to wciąż optymalny wybór

Jazda na motorze jednoznacznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej także współcześnie kurtki wykonane z tego surowca uznawane są za optymalny wybór z punktu widzenia wytrzymałości oraz jakości, co rzecz jasna przekłada się także na ich wysokie ceny. Wbrew częstym skojarzeniom, aktualnie większość skórzanych kurtek na motor ma sportowy fason, a nie standardową stylistykę rodem z amerykańskich filmów z lat 70-tych. Nie znaczy to, iż nie ma w sklepach dla motocyklistów kultowych skórzanych ramonesek.

Niewątpliwym atutem kurtek na motocykl wyprodukowanych ze skóry jest naturanie ich znaczna wytrzymałość na rozdarcie, skutkiem tego w przypadku upadku kierowcy na szosę dają mu lepszą ochronę. Do sfery mitów należy też przenieść już przeświadczenie, iż kurtka ze skóry jest nieelastyczna i ciężka – te uszyte z skóry owczej czy nubuku niedużo różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych wyprodukowanych z meshu czy cordury.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę na motor?

Kurtka na motocykl musi być komfortowa, zatem rekomendujemy kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym mamy możliwość ją przymierzyć. W ten sposób uzyskamy pewność, że kurtka jest dobrze dobrana do naszej figury. Niemniej jednak kupowanie kurtki na motocykl przez internet to również dobra opcja, zwłaszcza jeśli dobrze zna się swoje wymiary albo nabyło się wcześniej już podobną odzież od danego producenta. Kurtka na motocykl musi dobrze opinać korpus, lecz nie powinna krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ramiona przed siebie tak, jakbyś trzymał kierownicę. Jeśli rękawy przesłaniają nadgarstki oznacza to, że musisz wybrać mniejszy rozmiar. Zbyt luźna kurtka na motocykl zwiększa niebezpieczeństwo kontuzji, bo w czasie upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała kierowcy i po prostu nie spełnią one swojego zadania. Dla maksymalnego komfortu zaleca się zwrócić też uwagę, czy kurtka ma paski regulujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]