Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy dla każdego typu cery

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy.

Także młoda skóra bez problemów wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których wyjątkowo przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, by stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do typu skóry oraz wieku. Na szczęście nie będzie to kłopotliwe, bo na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajdziemy w ich składzie?

Najważniejszym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – czynnik, który wiąże cząsteczki wody i tym sposobem powstrzymuje jej utratę, a ponadto czyni skórę bardziej delikatną. Kosmetyki tego rodzaju zawierają również ceramidy – tłuszcze, które też powstrzymują utratę wody, gdyż zapełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dopasuj do rodzaju skóry i wieku

Kremy przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka kategorii. Jednym z głównych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze należy też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]