Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chcesz kupić toczki do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty, a także pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]