drukarki 3D, 3D drukarka

Jakie drukarki 3D oferuje CadXpert?

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Szacuje się, iż stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony nieomalże o 90 procent. Główne założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w nowatorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową oraz intuicyjną obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można ekspresowo uzyskać jednakowe prototypy, do czego dąży się najczęściej w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w przeróżnych branżach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest dokładny oraz solidny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie tworzą się zniekształcenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]