Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Więcej o lonży dla konia.

Lonża dla konia to akcesorium cyklicznie używane podczas nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto je kupić?

Rodzaje oraz zastosowanie lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w czasie lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z dosiadem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, a także utrzymywaniem balansu w siodle. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, natomiast lonża jest wykorzystywana do nadzorowania zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują też akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do szlifowania technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża przydaje się ponadto przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji używana jest do ćwiczenia młodych osobników i zapewnienia im stosownej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć akcesoria znanych marek?

Rozległe spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od znanych wytwórców – takich jak Imperial Riding, Kerbl czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża dla konia w zielonym, błękitnymlub różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje szeroki wybór artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W sklepie obecne są produkty wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a miękki materiał jest miły w dotyku.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]