Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Jeśli szukasz kapsułek kawy do ekspresu, odwiedź ten adres.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest znaczny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]