Buty sportowe to komfort i lepsze wyniki w czasie treningu

Więcej o obuwiu sportowym.

Systematyczne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy uczestnictwo w sportach drużynowych są argumentem, by właściwie zadbać o stopy. Tych aktywności nie można przez długi okres wykonywać w zwykłych butach, toteż tak kluczowe jest noszenie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe to inwestycja w lepsze wyniki sportowe i zdrowie

Większość z ludzi kojarzy obuwie sportowe zwłaszcza z atrakcyjną estetyką i komfortem ich użytkowania. Nie zauważamy ich charakterystycznych właściwości, jakkolwiek instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w takich butach najlepiej. To dlatego obuwie sportowe notorycznie ubieramy również w czasie pracy, zwłaszcza, gdy jest to fach, w którym przez długie godziny stoi się bądź chodzi – spostrzegamy je na stopach profesorów, lekarzy oraz pracowników magazynów. Ale w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych wyników, ale również uchronienie się przed możliwymi kontuzjami. Buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas zetknięcia się z bieżnią, podeszwy obuwia do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają szybką zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie boiska, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem lokatą w lepsze wyniki sportowe i w zdrowie.

Buty sportowe – dlaczego kosztują więcej?

Jeżeli dla uprawianej przez nas dyscypliny sportu zaprojektowano dedykowane buty, nie powinno się zastępować ich uniwersalnymi trampkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w nieodpowiednich butach z marketu w wielu przypadkach prowadzi do kontuzji. Nie warto również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższą cenę wpływają lata poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką konkretnej dyscypliny sportowej i doskonalenie technologii produkcji takiego obuwia. Buty noszące wyraźne oznaki zużycia czy też uszkodzone, należy jak najszybciej zamienić na nowe, jako że bez wątpienia nie spełnią one już swoich funkcji, co także może być powodem kontuzji podczas ćwiczeń.

Dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]