Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Więcej szczegółów o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]