Popularne gadżety reklamowe – o podkoszulkach z nadrukiem

Podkoszulki z nadrukiem to nie tylko doskonała metoda promocji firmy, ale również oryginalny pomysł na podarunek. Jak można posłużyć się podkoszulkami z nadrukiem? Jakich technik nadruku używa się aktualnie przy produkcji tego typu gadżetów?

Personalizowane koszulki jako element reklamy i nie tylko

T-shirty są powszechnie stosowane w marketingu – służą do promocji przedsiębiorstw, świadczonych usług oraz szkoleń. T-shirt ze spersonalizowanym tekstem może być rozdawany uczestnikom wydarzeń muzycznych czy też targów pracy. Logo firmy nadrukowane na podkoszulkę jest wyraźne i szybko przykuwa uwagę potencjalnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem mogą też służyć integracji pracowników organizacji, na przykład jako symbol wspólnej identyfikacji nakładany podczas szkoleń czy eventów firmowych. Ponadto koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to interesujący pomysł na upominek, m.in. z okazji uzyskania dyplomu, ukończenia 18 lat lub Dnia Ojca. Impreza w gronie rodziny i przyjaciół zyska kompletnie inny wymiar, jeżeli każdy obecny przebiorą się w koszulki z humorystycznym nadrukiem.

Metody nadruku na koszulkach reklamowych – czy są wytrzymałe?

Personalizowane koszulki powstają dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii druku. Na ogół jest nim sitodruk, czyli metoda, w której każdy kolor wzoru jest odwzorowany oddzielnie na siatce, na przykład metalowej lub z włókien. Potem farba przeznaczona do tkanin jest przetłaczana przez tę sztancę. Powstające tą metodą teksty czy też grafiki wyróżniają się fenomenalną trwałością – t-shirty można prać dziesiątki razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia stosowanie właściwie dowolnego koloru, jak również uzyskanie ciekawych efektów, m.in. gradientów, a ponadto opłaca się zwłaszcza przy znacznych nakładach. Do druku na gadżetach reklamowych stosuje się również tampodruk, transfer cyfrowy, termodruk i flock. Termotransfer przydaje się do małych nakładów – także pojedynczego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flex lub flock. Również w tym przypadku efekt końcowy ma dużą wytrzymałość.