Eko gadżety i odzież reklamowa

W ostatnim dziesięcioleciu przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najpoważniejszych zagadnień, komentowanych na forum międzynarodowym. Konieczność zmiany naszych nawyków związanych z odpowiedzialnym wykorzystaniem surowców, stopniowo przenika do każdej sfery życia, także do świata promocji. Obecnie zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże koncerny, zmierzają do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zademonstrować konsumentom w przeróżny sposób, również przez stosowanie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Atuty eko gadżetów reklamowych

Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wyprodukowane z surowców łatwo degradowalnych bądź przetworzonych. Są to również gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw syntetycznych, które można używać na co dzień i których posiadacz nieprędko wyrzuci. Sprawia to, że ich stosowanie w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Za ekologiczne gadżety reklamowe uważa się także te produkty, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Mimo, że jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co oferują hurtownie?

Można sądzić, iż w asortymencie hurtowni z rzadka spotyka się duży wybór eko gadżetów reklamowych. To założenie jest mylne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w licznych kolorach. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne lub bawełniane torby, dostępne w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale również m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe rozchwytywane gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które wykonuje się ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe kubki na napoje, eko puszki z biodegradowalnego PLA, a także kosmetyczki.