Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Skitury - ta niezwykła oferta wszystkich zadziwi.

Gros osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w drewnianym, górskim domu i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, ale dających wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa okaże się dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]