Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Aktualna oferta kursu akwareli znajduje się tu.

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym najlepszym, aby czerpać z tego radość na co dzień. Dla wielu jest to wszak zaledwie droga do odprężenia się po trudnym dniu lub pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeśli pragniesz poznać wszystkie techniki, polecamy postawić na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla artystów-amatorów

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i banalnego do uzyskania, ale jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący twórca zwykle mało co wie. Ogromną rolę w samym toku malowania ma również przypadek – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet artyści wyrobieni w tej technice wcale nie mogą być przekonani o tym, iż praca zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć przydatne elementarne informacje konieczne do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu ciepło widziani, bez względu na to, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych godzin szczegółowo objaśniają cechy farb akwarelowych, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – czy warto?

W dobie powszechności internetu każdy może odnaleźć i obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce umiejętności artystycznych istotne są sugestie, które uczestnicy kursu dostają od instruktorów w trakcie pracy. Takie korekty pozwalają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak planował. Dodatkowo praca w zespole innych osób o podobnych pasjach wytwarza przyjazną aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w ośmielaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w merytorycznej analizie twórczości innych kursantów, umożliwia z kolei właściwie ocenić osobiste prace już ukończeniu kursu.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]