Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Wszystko o digital painting kurs.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa cyfrowego wykorzystują artyści

Jest dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

W zasadzie lekcje digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, lecz by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać potrzebne triki korzystania z pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]