Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Trekkingi Himalaje - w tym miejscu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Himalaje wraz z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Problemy sprawia także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]