Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Wszystko o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie są one porywające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć znowu silnych emocji płynących z wycieczek po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, skoro można zachwycać się fenomenalnym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie całego świata!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj strome stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich też niemało bezpiecznych tras, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach, które zostały zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji oraz metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu turystów bardzo trudna, ale jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]