Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Trekking - tutaj dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Górskie wycieczki przybierają wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz minimum minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób ze świetną kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]