Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Korzystna oferta wypraw znajduje się w tym miejscu.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]