Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Dowiedz się więcej o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają zwłaszcza sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, przepiękne krajobrazy, a także zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]